11 اردیبهشت 1402 توسط obaby

لوسیون بدن کودک و اهمیت استفاده از آن

لوسیون بدن کودک و اهمیت استفاده از آن

پوست کودکان حساس تر از پوست بزرگسالان است به همین دلیل، کارشناسان توصیه می کنند از لوسیون بدن کودک استفاده شود. پوست ظریف کودک نسبت به تغییرات محیطی همچون تغییرات رطوبت و دما حساسیت بیشتری دارد. از این رو بیشتر مستعد خشکی، آلرژی، اگزما، بثورات و واکنش به مواد محرک همچون رادیکال های آزاد است.

پوست به عنوان اولین خط دفاعی کودک در برابر دنیای بیرون، نیاز به توجه و مراقبت ویژه دارد و همواره باید به طور مناسب مرطوب و هیدراته نگه داشته شود. یکی از بهترین راه های مراقبت از پوست بچه ها استفاده از لوسیون بدن کودک است تا سلامت پوست تامین شود. این مقاله به صورت کوتاه به امکان و اهمیت استفاده از لوسیون مخصوص نوزادان و کودکان می پردازد.

لوسیون بدن کودک

لوسیون بدن کودک یک محصول مراقبت از پوست است که برای مرطوب نگه داشتن و محافظت از پوست نوزادان و کودکان خردسال طراحی شده است. معمولا حاوی ترکیبی از آب، روغن و نرم‌کننده‌ها است و برای پوست‌های ظریف و حساس مناسب می باشد. در ادامه مزیت های لوسیون بدن کودک را ملاحضه می کنید.

  • پوست را آبرسانی و مرطوب می کند.

  • پوست را بازسازی می کند.

  • از پوست در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند.

پوست کودک در محیط خانه و یا بعد از استحمام مستعد خشکی است. به همین خاطر متخصصان توصیه می کنند از حمام کردن زیاد کودک خودداری شود. لوسیون بدن کودک برای مقابله با رطوبت کم، خشکی پوست و پیامدهای آن در طول روز، به ویژه پس از استحمام کمک می کند. مطالعات نشان می دهد نوزادانی که پس از حمام از لوسیون مخصوص استفاده می کنند، سطح رطوبت پوست بهتری دارند.

جای زخم روی پوست نوزاد اغلب لکه هایی بر جای می گذارد. به عنوان مثال، هنگامی که پشه یا حشره نوزاد را نیش می زند، در ناحیه گزش لکه برجا می ماند. لوسیون کودک محتوی ویتامین ها و آنتی اکسیدان هایی است که موجب بازسازی سلول های پوست و محو لکه ها می شود.

زمان استفاده از لوسیون بدن کودک

بلافاصله بعد از حمام، لوسیون را روی تمام بدن کودک(به غیر از اطراف چشم و دهان) بمالید. این کار به کاهش احتمال خشکی و پوسته پوسته شدن پوست کمک می کند. مالش لوسیون در نواحی بخصوص خشک نوزاد به ترمیم پوست و مرطوب نگه داشتن آن کمک می کند. اگر فکر می کنید پوست کودک شما خشک تر از حد معمول است، باید روزی دو تا چهار بار از لوسیون استفاده کنید. دقت داشته باشید ابتدا مقدار کمی از لوسیون را بر ناحیه کوچکی از پوست نوزاد بمالید تا از عدم تحریک پوست حساس او مطمئن شوید. در نهایت اینکه می توانید توضیحات محصول لوسیون بدن کودک و نوزاد را طریق لینک دریافت کنید.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *